Kategorie

Producenci

Matematyka 2. EDYCJA'2018! Zbiór zadań zamkniętych,otwartych i z kodowaną odp. Poziom rozszerzony 2002-2018. Dariusz Gwizdak Powiększ

Matematyka 2. EDYCJA'2018! Zbiór zadań zamkniętych,otwartych i z kodowaną odp. Poziom rozszerzony 2002-2018. Dariusz Gwizdak

EDYCJA'2018! Książka zawiera i sprawdza cały zakres materiału z matematyki, który należy znać aby właściwie przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym, a tym samym dostać się na wymarzone studia.

Ilość stron: 224
Wydawnictwo: OFICYNA WYDAWNICZA NOWA MATURA D.WITOWSKI

Więcej szczegółów

35,00 zł

Obecna edycja jest bardzo zmodyfikowana w stosunku do poprzednich. Wiąże się to ze znacznymi zmianami dotyczącymi układu arkusza maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz zmianami w zakresie obowiązujących treści programowych.
ZBIÓR ZAWIERA WIELE NOWYCH ZADAŃ TYPU ZAMKNIĘTEGO I Z KODOWANĄ ODPOWIEDZIĄ!

Zbiór Zadań zawiera większość zadań z matur próbnych i właściwych CKE od roku 2000. W nagłówku każdego takiego  zadania znajduje się dokładna informacja skąd pochodzi. I tak np. zapis: Zadanie 5.6 (4 pkt.) (CKE V/2010) informuje, że zadanie to znalazło się na maturze w maju 2010 roku.
Układ zbioru jest najbardziej jak to tylko możliwe zachęcającym ucznia do rozwiązywania zadań i pokonywania kolejnych stopni trudności. Całość podzielona jest na zestawy zawierające po kilka zadań. Przynajmniej jedno zadanie każdego zestawu jest problemem, który wystąpił na egzaminie maturalnym w poprzednich latach, zaś pozostałe są zadaniami naprowadzającymi lub uzupełniającymi. Oczywiście książka zawiera odpowiedzi do zadań.

Na koniec warto zaznaczyć jeszcze jedno. W tej książce nie ma zadań przypadkowych. Zbiór zawiera zadania dotyczące wszystkich zagadnień wpisanych w standardy wymagań dla matury z matematyki na poziomie rozszerzonym.  Uczeń, który rozwiąże wszystkie zadania ze zrozumieniem powinien zdać maturę z matematyki  na ...około 100%.